Aktualności

XVIII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego w Kołobrzegu

XVIII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego w Kołobrzegu

           W dniach 16 – 18.05.2008 roku w Kołobrzegu odbyła się XVIII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji. Kołobrzeg to jedna z najstarszych polskich warowni nadmorskich, obecnie jedno z największych miast uzdrowiskowych i wypoczynkowych nad morzem, leżące u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Miasto Kołobrzeg i okolice słyną z licznych źródeł wody mineralnej (Perła Bałtyku), solanek oraz pokładów borowiny. Ze względu na specyficzny leczniczy klimat oraz swoje położenie miasto przyciąga rzesze turystów zarówno latem, jak i zimą. W centrum Kołobrzegu znajduje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kompleks MOSiR - u ze swoimi obiektami sportowymi ( hala Millenium, hala Łuczniczka, stadion piłkarski ,basen, lodowisko) , które są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce, to idealne miejsce do organizowania imprez ogólnokrajowych zarówno sportowych jak i widowiskowych. 
          Do rywalizacji sportowej na Spartakiadzie stawiły się 62 zespoły z całej Polski, co okazało się rekordem jeśli chodzi o ilość uczestników (ok.1800 uczestników).Wśród tej licznej grupy zawodników byli tacy, dla których był to pierwszy występ, jak i tacy którzy w zmaganiach spartakiadowych uczestniczą od lat. Pracownicy OŚ ,,WARTA” mieli okazje zaprezentować się po raz drugi. W trzydniowych zmaganiach spartakiadowych w Kołobrzegu wystartowało 13 naszych zawodników. Mimo nielicznej grupy udało nam się wystartować w 10 konkurencjach tak zespołowych jak i indywidualnych z 20 możliwych, na występ w pozostałych konkurencjach nie pozwolił nam ich regulamin, który wymagał uczestnictwa żeńskiej części ekipy. 
          Mimo trudów podróży i wyczerpującej rywalizacji udało nam się osiągnąć sukces. Rywalizacja na kortach tenisa ziemnego zakończyła się finałem, w którym srebrny medal po zaciętej walce zdobył Rafael Dądela, miłą niespodziankę sprawił nasz szachista Andrzej Turek zdobywając brązowy medal w szachach szybkich pozostawiając w przegranym polu wyżej notowanych przeciwników. Ponadto warte zaznaczenia jest 19 miejsce Zbigniewa Szymczyka na 52 uczestników, 20 miejsce w piłce nożnej na 44 startujące drużyny. Mimo starań i wyrównanej gry niestety nie udało nam się wyjść z grupy w piłce siatkowej, były to nasze pierwsze występy w tej konkurencji. Nasi zawodnicy brali również udział w innych konkurencjach spartakiadowych (strzelanie z łuku, wyciskanie sztangi leżąc, wędkarstwo, wielobój pływacki, jazda rowerem po wodzie). 
          Ostatecznie nasza drużyna w klasyfikacji zespołowej XVIII Ogólnopolskiej Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji zajęła 45 miejsce na 62 drużyny, z czego jesteśmy dumni, ponieważ jest to wynik zdecydowanie lepszy od naszego zeszłorocznego występu w Nowym Sączu (51 miejsce na 61 drużyn), tym bardziej że nasza ekipa była mniejsza , a ze względu na brak kobiet nie mogliśmy wystartować w konkurencjach mieszanych. 
          Spartakiada dostarczyła niezapomnianych wrażeń sportowych. Ale Spartakiada to nie tylko rywalizacja sportowa. Po każdym dniu zmagań na obiektach sportowych w poszczególnych konkurencjach, wszyscy uczestnicy mieli okazję spotkać się na wspólnej kolacji połączonej z integracyjnym wieczorkiem tanecznym, który prowadził kabaret Rak. Na tych spotkaniach znikała rywalizacja sportowa, wszyscy uczestnicy bawili się przy wspólnych stołach w miłej atmosferze i przy skocznej muzyce. 
          Panująca wspaniała atmosfera, niezapomniane wrażenia sportowe jak i towarzyskie, zdobyte doświadczenia i osiągnięte wyniki zachęcają do wzięcia udziału w przyszłorocznej spartakiadzie, a będzie to już XIX Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im.Tadeusza Jakubowskiego. 
          
          

Adam Oziębała