Aktualności

XVII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego w Nowym Sączu

XVII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego w Nowym Sączu

           XVII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji odbyła się w tym roku w Nowym Sączu. To malownicze miasto leży w sercu Kotliny Sądeckiej, niedaleko granicy państwowej z Republiką Słowacką. Nowy Sącz jest stolicą regionu zwanego polską Toskanią. Kraina ta przyciąga wspaniałymi krajobrazami, słynie z wód leczniczych i ożywczego klimatu. Otaczają ja trzy pasma górskie pokryte lasami, oraz przecinają trzy górskie rzeki- Dunajec, Poprad i Kamienica. Nowy Sącz jest liczącym się na całym południu Polski ośrodkiem miejskim, kulturalnym, edukacyjnym i gospodarczym. 
          Nowosądecki Ośrodek Rekreacyjno- Sportowy jest imponujący: hala sportowa z zapleczem, ściana wspinaczkowa, lodowisko, pływalnia, szkoła sportów walki, siłownia, sauna. Wspaniałe warunki do zorganizowania imprezy ogólnopolskiej. 
          Na Spartakiadzie stawiło się 61 drużyn z 59 miast z całej Polski. Wśród uczestników, byli tacy, którzy brali udział w zawodach od samego początku oraz tacy, którzy pierwszy raz mieli przyjemność uczestniczyć w tego rodzaju imprezie sportowej. Do tych drugich należeli pracownicy Oczyszczalni Ścieków WARTA. Dwadzieścia jeden osób zgłoszono w jedenastu konkurencjach grupowych oraz indywidualnych. Oczywiście, nie zabrakło samych Prezesów O. Ś WARTA, którzy wzięli udział w pływaniu mężczyzn na 50 m oraz w strzelaniu. Naszym największym sukcesem okazało się zwycięstwo Rafaela Dądeli w tenisie ziemnym. Trzydniowa, wyczerpująca rywalizacja uplasowała go ostatecznie na wysokim trzecim miejscu; tym samym powróciliśmy z zawodów z brązowym medalem. Dobre, 21(na 69 startujących) miejsce wywalczyła sobie Monika Chlebowska w biegu przełajowym kobiet na 800 m. 
          Trzynastka okazała się dla nas szczęśliwa, zwłaszcza w konkurencjach zespołowych. Męska część ekipy zajęła 13 miejsce w piłce nożnej i piłce plażowej. Godne miejsce zajął również Andrzej Turek w konkurencji indywidualnej – szachy szybkie zajmując 16-te miejsce. Ponadto nasi zawodnicy brali również udział w pływaniu, strzelaniu, tenisie stołowym oraz w sztafecie pracowniczej. Ostatecznie, nasz zespół zajął 51 miejsce, z którego jesteśmy dumni, zważywszy na to, że był to nasz debiut w tego rodzaju imprezie. 
          Spartakiada dostarczyła całej ekipie niezapomnianych wrażeń, zarówno sportowych, jaki i towarzyskich. Po każdym dniu rywalizacji w poszczególnych konkurencjach, wszyscy zawodnicy mieli okazję spotkać się na wspólnej kolacji połączonej z integracyjnym wieczorkiem tanecznym. Nic, więc dziwnego, że na zawodach panowała miła atmosfera, zachęcająca do wzięcia udziału w przyszłorocznej spartakiadzie. 

RC