Aktualności

XX Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego we Wrocławiu

XX Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego we Wrocławiu

          W dniach od 27 do 29 sierpnia 2010 roku na obiektach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się Jubileuszowa XX Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji, uczestniczyło w niej prawie 2000 osób reprezentujących 61 miast z całego kraju. 
          W trzydniowej rywalizacji sportowej uczestniczyli również pracownicy Oczyszczalni Ścieków „WARTA”, drużyna nasza liczyła 14 osób. Na 20 konkurencji zaproponowanych przez organizatora udało nam się wystartować w 9, zarówno w konkurencjach zespołowych jak i indywidualnych. Nasi pracownicy startowali m in. w (siatkówce halowej, w dyscyplinach lekkoatletycznych, wieloboju pływackim, tenisie ziemnym, wyścigach smoczych łodzi, wędkarstwie oraz konkurencji prezesów ). 
          Ze Spartakiady wróciliśmy ze srebrnym medalem wywalczonym na kortach tenisowych przez Rafaela Dądelę, warto zaznaczyć, że jest to już trzeci medal spartakiadowy wywalczony przez naszego zawodnika w tej konkurencji. W pozostałych konkurencjach występy naszych zawodników również należy uznać za udane: bardzo blisko ścisłej czołówki w strzelaniu z łuku (13 miejsce) został sklasyfikowany Prezes Janusz Kula, brakło tylko kilku punktów aby wejść do finału. Nasi wędkarze mimo niesprzyjającej aury zdobywając 14 lokatę zostawili w pokonanym polu wiele znakomitych ekip, wynik naszych wędkarzy jest najlepszym wynikiem odkąd startujemy na Spartakiadach, brakło nam troszczę szczęścia (po pierwszej turze zawodów nasi zawodnicy byli na 6 miejscu). Nasi siatkarze również dołożyli cenne punkty (13 miejsce), w meczu o wejście do czołówki zabrakło nam ogrania na imprezach tego typu. Wartym zaznaczenia są również lokaty wywalczone w pozostałych konkurencjach: (22 miejsce w biegu przełajowym na 3 km, 33 miejsce w pływaniu na 50 m, 39 miejsce w skoku w dal, rzucie piłką lekarską) we wszystkich pozostałych konkurencjach, w których startowaliśmy zdobywaliśmy cenne punkty. 
          Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 41 miejscu na 61 ekip startujących, co jest naszym największym osiągnięciem od początku startów w Spartakiadach. Do wywalczenia wyższej pozycji w punktacji końcowej zabrakło nam punktów z konkurencji mieszanych (10 konkurencji), w tych dyscyplinach nasi konkurenci zdobywali nad nami zdecydowaną przewagę punktową. 
          Spartakiada przebiegła w miłej i spokojnej atmosferze, po codziennych zmaganiach na arenach sportowych, była również okazja do wspólnych spotkań integracyjnych. Przy kolacji z muzyką spotykali się wszyscy uczestnicy Spartakiady, była to wspaniała okazja do relaksu, poznania nowych osób, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń zawodowych. Była to już nasza czwarta Spartakiada, bogatsi o doświadczenia, nowe znajomości, zwycięstwa i porażki liczymy na udział w XXI Spartakiadzie, która odbędzie się w Warszawie.