Aktualności

XXI Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego w Warszawie

XXI Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego w Warszawie

           W dniach od 26 do 28 sierpnia 2011 roku na obiektach SGGW w Warszawie odbyła się XXl Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji, Wystąpiły 53 ekipy z firm wodociągowych z całego Kraju, czyli ok1500 uczestników, w tym reprezentacja OŚ „WARTA” S.A. 
          W tym roku na spartakiadę pojechało dziewiętnastu reprezentantów naszej firmy, wraz z prezesem p. Rafałem Lewandowskim. Warto odnotować, że była to najliczniejsza nasza reprezentacja od spartakiady w Nowym Sączu. 
          Z imprezy przyjechaliśmy z jednym srebrnym medalem wywalczonym w Tenisie Ziemnym, przez naszego etatowego medalistę Rafaela Dądele (czwarty medal z rzędu, w tym trzeci srebrny). Ponadto należy wyróżnić kolegę Andrzeja Turka, który otarł się o podium, zajmując w Szachach Szybkich czwarte miejsce. W ścisłej czołówce znalazł się także Krystian Skowron – dziesiąte miejsce w Tenisie Stołowym (najwyższe w historii naszych startów). Prezes p. Rafał Lewandowski zajął bardzo wysokie dwunaste miejsce w Bowling-u i czwarte miejsce w nie punktowanej niestety dyscyplinie – w Strzelaniu Do Rzutek. Czternasty w Wędkarstwie Spławikowym był kolega Jerzy Nowak, dwudzieste miejsce w Pływaniu zajął Marek Błaut. Na pozycji nr 32 uplasował się w Biegu Parkurowym Robert Mysłek a na pozycji nr 39 w Biegu Na 100 metrów Krzysztof Kisiel. Wyniki dyscyplin zespołowych: Siatkówka( miejsce 25), Piłka Nożna (miejsce 33) i Sztafeta Pracownicza (miejsce 33) 
          Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 41 miejscu na 53 ekipy startujących, czyli wyrównaliśmy nasz rekord z zeszłego roku. Wyższego miejsca nie udało się zdobyć, z powodu nie obstawienia ponad połowy dyscyplin. Dlatego w przyszłym roku liczymy na to, że nasza ekipa zwiększy się znacznie, również o przedstawicielki płci pięknej. Co pozwoli na podjęcie walki z niedoścignionymi dotąd ekipami z innych miast 
          Spartakiada to nie tylko zmagania sportowe ale także bogato rozwinięta i urozmaicona część integracyjna. Wspólne grillowanie przy muzyce w gronie 1500 osób z branży, pozwala na nawiązanie nowych znajomości a nawet przyjaźni i gwarantuje świetną zabawę a także wymianę doświadczeń zawodowych. Myślę, że każdy uczestnik tegorocznej spartakiady czeka już niecierpliwie na kolejną, która odbędzie się prawdopodobnie w Mielnie. 


           Jarosław Ulfik